Kasdieninės burnos priežiūros nepakanka – kad ir kaip kruopščiai būtų valomi dantys, tačiau visų dantų apnašų panaikinti nepavyksta, o ilgainiui ima formuotis ir dantų akmenys. Dantys gali įgauti gelsvą atspalvį, tapti šiurkštūs ir prarasti natūralų spindesį. Jei burnos higiena nėra atliekama laiku, tokiu atveju ima vystytis kariesas, gali atsirasti uždegimas, galimas prastas burnos kvapas. Nešiojantiems breketus ar turintiems protezus ant dantų arba implantų, gera burnos higiena darosi sudėtingesnė ir reikalaujanti ypatingo kruopštumo.

Jūsų dantys išliks sveiki ir gražūs ilgą laiką, jei tinkamai juos prižiūrėsite. Tai padaryti Jums padės profesionali burnos higiena. Profesionalios burnos higienos tikslas – stabdyti periodonto ligų atsiradimą, pašalinti minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas (akmenis), sumažinti dantų jautrumą, atgaivinti burnos ertmę.

Yra skiriamos minkštosios ir kietosios dantų apnašos. Nevalant apnašų, pradeda kauptis bakterijų išskiriami fermentai, prasideda dantenų uždegimas. Kietasis apnašas susidaro, kai minkštosiose apnašose daugėja neorganinių medžiagų. Akmenims susidaryti įtakos turi seilių sudėtis, mitybos įpročiai, geriamojo vandens sudėtis, dantų valymo įpročiai bei dažnis. Apnašas trukdo savaiminiam burnos apsivalymui, mažina dantenų vagelės skysčio drenažą, sulaiko bakterijas, sunkina burnos ertmės higieną. Kieti ir aštrūs akmenys gali tiesiogiai žaloti dantenas. Neskiriant pakankamai dėmesio burnos higienai prasideda dantenų uždegimas (arba gingivitas) – dantenos paburksta, pradeda kraujuoti, pasikeičia jų spalva, jos tampa skausmingos. Negydomas gingivitas perauga į periodontitą. Tuomet situacija tampa labai grėsminga – uždegimo procesas apima ne tik dantenas, bet ir apie dantį esantį kaulą – jo netenkama, nes jis pradeda tirpti. Taigi dantys jau laikosi ne taip tvirtai, jie gali pradėti klibėti ir iškristi. Kaip ir gingivito atveju, dantenos gali kraujuoti, kartais jos supūliuoja, jaučiamas nemalonus kvapas iš burnos.

Norint apsisaugoti nuo dantų ėduonies bei užkirsti kelią periodonto ligų atsiradimui būtina lankytis pas burnos higienos specialistus bent 2 kartus per metus. Pacientams, nešiojantiems breketus ar turintiems protezus ant dantų arba implantų profesionali burnos higiena rekomenduojama kas 4 mėnesius.

Profesionalios burnos higienos procedūros metu nuo visų dantų paviršių ir periodonto kišenių ultragarsiniu skaleriu, instrumentais, oro abrazijos būdu nuvalomos kietos ir minkštos apnašos, mikroorganizmai, jų išskiriami toksinai, po to dantys nupoliruojami specialiais šepetėliais, guminiais diskeliais bei poliravimo pasta. Nupoliruoti dantų paviršiai yra atsparesni dantų ėduoniui, kaupiasi mažiau apnašų ir akmenų. Tuo pačiu atliekama
bendra burnos būklės kontrolinė apžiūra, ir jei reikalinga, nukreipiama pas atitinkamą specialistą.