Profesionalaus gydytojo konsultacija yra pirmasis Jūsų žingsnis sveikos ir gražios šypsenos link. UAB „Vitatela“ klinikoje konsultuojame vaikus ir suaugusius visais su dantų gydymu susijusiais klausimais. Konsultacijos metu atliekama pirminė ligonio apžiūra, anamnezės surinkimas, gydymo plano sudarymas.

Paciento radiologinis ištyrimas yra neatsiejama odontologinio gydymo plano dalis. Rentgeno nuotraukos reikalingos kokybiškai diagnostikai ir gydymo kontrolei užtikrinti. Rentgenogramos padeda įvertinti dantis ir aplinkinius audinius, dantų šaknų kanalų būklę, nustatyti žandikaulio kaulo kiekį ir kokybę. Odontologijoje naudojami tik mažo radioakyvumo rentgeno aparatai.
Tyrimams naudojamas siauras rentgeno spindulių pluoštas, nutaikytas tiesiai į tiriamą dalį. Todėl šie tyrimai yra patikimi, tikslūs ir saugūs. Skaitmeninės technologijos iš karto atkuria vaizdą kompiuterio ekrane

Mūsų klinikoje atliekamos skaitmeninės rentgeno nuotraukos :
  • Dentalinė rentgeno nuotrauka – tai vieno ar kelių dantų vainikų bei jų šaknų nuotrauka. Planuojant plombavimą, ji leidžia tiksliai nustatyti karieso pažeistas vietas. Endodontijoje nuotrauka naudojama dantų šaknų kanalų kiekiui, ilgiui ir išsidėstymui bei kaulinių kišenių ilgiui nustatyti.
  • Panoraminė rentgeno nuotrauka (ortopantomograma) apimą visą burnos ertmę ir aplink esančias sritis (apatinio žandikaulio sąnarius bei žandikaulių sinusus).
  • Galvos šoninė rentgenograma (cefalometrinė radiograma) leidžia gydytojui ortodontui tiksliai įvertinti dantų padėtį, sąkandį ir suplanuoti ortodontinio gydymo etapus.
  • 3D kompiuterinė tomografija yra vienintelis diagnostinis testas, kuris suteikia gydytojui visą išsamią informaciją apie burnos ertmės būklę. 3D nuotrauka ne tik parodo realų žandikaulių bei aplink juos esančių sričių vaizdą, bet ir leidžia gydytojui tiksliai suplanuoti visus chirurginio gydymo etapus.
Panoraminė rentgeno nuotrauka bei 3D kompiuterinė tomografija naudojamos:
  • bendrai dantų ir žandikaulių būklei įvertinti;
  • periodonto būklei įvertinti;
  • planuojant protezavimo darbus;
  • planuojant chirurgines procedūras: retinuoto ar protinio danties rovimą, dantų implantaciją, kaulo augmentaciją;
  • planuojant ortodontinį gydymą breketais.

 

Odontologijos klinikoje „Vitatela“ naudojami tik mažą radioakyvumą skleidžiantys rentgeno prietaisai. Visi rentgenologiniai tyrimai yra atliekami remiantis „Radiacinės saugos reikalavimais medicininėje rentgeno diagnostikoje“.