Ortodontinis dantų tiesinimas AIRNIVOL® kapomis be breketų!

AIRNIVOL® yra pažangi ortodontinė technika, skirta sulygiuoti dantims, teisingam dantų lankų sąkandžiui formuoti ir sukurti harmoningai šypsenai.

Breketai, klijuojami ant dantų, pacientams sukelia diskomfortą ir yra labiau pastebimi. Breketų ypač nemėgsta suaugusieji – tai yra pagrindinė ortodontinio gydymo atsisakymo priežastis.

AIRNIVOL® kapos sulygiuoja dantis nekeičiant pacientų įpročių: gydymas su kapomis leidžia gyventi įprastai, niekas net nepastebės, kad jas nešiojate. Dėl paeiliui nešiojamų individualiai pritaikytų permatomų AIRNIVOL®  kapų, dantys palaipsniui judės, kol sąkandis taps taisyklingas.

Dantų tiesinimo kapos AIRNIVOL® yra pagamintos iš biologiškai suderinamo medicininės paskirties skaidraus polimero, todėl kiekviena kapa yra patikrinama atskirai, kad pacientas nejaustų jokio dantenų diskomforto.

Gydymas AIRNIVOL® kapomis rekomenduojamas suaugusiems ir vaikams, kuriems jau yra išdygę visi nuolatiniai dantys. Kiekviena klinikinė situacija įvertinama individualiai ir nusprendžiama ar galimas dantų padėties koregavimas kapomis.

Dantų kapos AIRNIVOL yra:

LENGVOS – jas labai patogu nešioti ir naudoti.

NEMATOMOS – nepastėbėsite, nes jos skaidrios.

PRAKTIŠKOS – galite užsiimti įprasta kasdienine veikla.

IŠIMAMOS – jeigu reikia, jas galite išimti nepablogindami gydymo rezultato.

HIGIENIŠKOS – jas lengva valyti, neapsunkinama dantų higiena.

TVIRTOS – atsparios dėvėjimuisi.

ŠVELNIOS – nedirgina burnos audinių.

IŠBANDYTOS – biologiškai suderinamos ir nesukelia alergijų.

DISKRETIŠKOS – dėl jų nesikeičia kalba.

Dantų tiesinimas AIRNIVOL kapų sistema naudojama gydant:
  • susigrūdusius dantis;
  • tarpus tarp dantų;
  • kuomet dantis reikia pastumti ne daugiau kaip 4-5 mm.
Kapomis dantų tiesinimas negalimas esant:
  • kryžminiam, giliam sukandimui;
  • Skeletinėms sąkandžio anomalijoms.

 

Priklausomai nuo klinikinės situacijos, gydymas gali trukti nuo kelių iki keliolikos mėnesių. Moksliškai įrodyta, kad tinkamai nešiojant kapas, gydymas dažnai būna greitesnis, nei gydymas breketais, nes dantų judėjimas vyksta būsimą sąkandį tiksliai suplanavus kompiuteriu.Pas gydantį gydytoją rekomenduojama apsilankyti kas mėnesį. Tačiau tinkamai suplanavus gydymą, galima atvykti ir kas 2 ar 3 mėnesius. Baigus gydymą, skiriama palaikomoji – retencinė kapa, kuri pirmuosius keturis mėnesius nešiojama 22-24 valandas per parą, vėliau – tik nakties metu.

Gydymo eiga

1 vizitas. Įvertinama dantų būklė, aptariamas ortodontinio gydymo reikalingumas ir parenkamas dantų tiesinimo kapomis metodas. Tuomet sudaromas gydymo planas ir nuimami atspaudai, kurie keliauja į kapų gaminimo laboratoriją. AIRNIVOL® ortodontai įvertina ar gydymas gali būti atliekamas šia sistema. Jei gydymą atlikti galima, kompiuteriu suplanuojami etapai ir kapų kiekis. Laboratorijoje naudojant 3D technologijas pagaminamos individualios dantų tiesinimo kapos  AIRNIVOL®.

2 vizitas. Gaunamos individualizuotos dantų tiesinimo kapos, kurias reikia nešioti taip, kaip nurodė gydytojas ortodontas. Tinkamai nešiojant kapas, dantys juda link numatyto rezultato labai efektyviai.

Gydymo pradžioje gali būti minimalus diskomfortas, veržimas, maudimas, nes dantys pradeda judėti. Taip pat pirmosiomis gydymo dienomis gali būti apsunkintas kalbėjimas, šveplavimas, tačiau šie nepatogumai paprastai praeina per kelias dienas, kai priprantama prie kapų.

Kiekviena kapa keičiama kas 10-14 dienų. Nešiojama 22-24 valandas per parą. Kapą galima išsiimti valgant, valantis dantis ar valandai – dviem, einant į svarbų susitikimą. Kaskart pakeičiant kapą nauja, gali būti jaučiamas nedidelis diskomfortas, kuris per vieną ar dvi dienas praeina.

Kiti vizitai. Odontologas savo nuožiūra paskiria kitus vizitus, kurių metu pacientas gauna vis naujas kapas ir taip palaipsniui dantys gražėja ir tiesėja.

Paskutinis mėnuo. Baigus nešioti kapas, yra pagaminamos palaikomosios kapos, kurios padės išsaugoti taisyklingą šypseną.

AIRNIVOL® kapų priežiūra

Kapas valyti šaltu vandeniu ir paprastu dantų šepetėliu. Po valgio, prieš dedantis kapą, dantis reikia išvalyti šepetėliu ir tarpdančių siūlu. Nenešiojant kapos, ji turi būti laikoma specialioje dėžutėje, kad nepasimestų.

Nešiojant kapas nerekomenduojama valgyti ar gerti karštų maisto produktų, nes gali pablogėti jų tamprumas ant dantų. Nerekomenduojama rūkyti, nes gali pakisti kapos spalva ir tapti neskaidri. Nešiojant kapas nerekomenduojama kramtyti kramtomos gumos.